Sayın Velilerimiz,
Yeni bir Eğitim anlayışı ile yola çıkan Gelişim Çocuk Anaokulu, okul öncesi eğitimin gerekliliğine ve ülkemizde bu alanda ciddi bir açık olduğuna inanarak 2010 yılında kapılarını minik beyinlere açmıştır.

Türkiye’de okulöncesi eğitime baktığımızda eğitim düzeyi, az gelişmiş ülkeler seviyesinde olduğu görülmektedir. Dünya da 3-5 yaşlarında erken çocukluk eğitimi alanların oranlarına bakıldığında, ekonomik açıdan benzetildiğimiz Meksika’da yüzde %70; Fas’ta yüzde %34, Ürdün’de yüzde %27; Doğu Avrupa ülkelerinde en az %50; üye olmak istediğimiz AB ülkelerinin her birinde bu oran % 100’e yakındır.

Maalesef ki; ülkemizde 100 çocuktan 85’i okulöncesi eğitim almıyor ve bu eğitimi alan %15’lik oranın çoğu ise eğitimli ailelerin çocuklarından oluşmakta.

Yine Maalesef ki, ülkemizde okul öncesi eğitimin ortaya çıkışı özellikle kadınların çalışması ile oluşmuştur. Günümüzde bu gerçek devam etmektedir. Halbuki anne çalışma hayatına girmeden, çocuğun okul öncesi eğitimle tanışması 0 – 6 yaşın verimli bir şekilde geçirilmesi gereklidir. Bir çok ebeveyn; “Keşke hocam dediğiniz gibi olsa. Ama malum hayat şartları…”dediklerini duyar gibiyim… Gelişim Çocuk Anaokulu olarak bu duruma her aileye uygun eğitim programları düzenleyerek müşterek çözümler bulmaya çalışıyoruz. Umarız, Batı toplumlarında olduğu gibi devletimiz okul öncesi eğitim konusunda gerekli hassasiyeti gösterir ve bu alanda emek sarf eden girişimcilere de sahip çıkar.

Hiçbir ülkede tek tip bir eğitim programı uygulanmamaktadır. Bazı programlar özellikle çocuğun eğitilmesini amaçlar, bazıları ise anne babayı eğitme yolu ile çocuğa ulaşmayı hedefler. Bir kısmı hem anne babayı hem de çocuğu birlikte eğitime almaktadır.
Gelişim Çocuk Anaokulu olarak anne baba işbirliğini her zaman önemsiyoruz ve bu alanda hizmet veren Aile Danışmanlığımızdan faydalanabilir, karşılaştığınız problemlerin çözümlerini birlikte arayabiliriz.
Eğitimimiz, Çocuklarımızın uzun vadede daha üretken, daha yaratıcı, sorun çözmede daha yetkin olmalarını amaçlamaktadır.

Çocuklarımızın bugünü ve gelecekleri için en sağlam temelleri bilinçli ve doğru bir şekilde atabilmek , eğitim alanındaki gelişmeleri sürekli takip ederek, eğitim kalitesiyle örnek gösterilen ve mensubu olmakla gurur duyulan bir kurum olma kimliğini sürdürebilmek tek arzumuz.

Hepimizin bildiği gibi, eğitim yasam boyu süren ve hiçbir zaman yitirilip bitmeyecek en büyük zenginliktir. Bir insanın nasıl yetiştiği, hangi emeklerin karşılığı olduğu, erteleme sansımızın olmadığı, tek şeyin çocuklarımız olduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Yarının büyüğü olacak yavrularımızı kişilikli, kendine güvenen, sorumluluklarını bilen, her zaman yüzü gülen, kendinden emin, geleceğe umutla bakan, başarılı evlatlar yetiştirmek hedefimizdir. Yavrularımızın yaşanılası bir dünyada büyüyebilmeleri için, sizlerle bizlerin birlikte yapacağı birçok is var! Gelişim Çocuk Anaokulu dünyasında buluşmak dileğiyle.

Sevgi ve Saygılarımla…
Arif Koyuncu
Kurucu / Makine Mühendisi


Yukarı Çık ↑